Új jelszó kérése

Művészeti nevelés taneszközök

ERDEI ISKOLA KÖRNYEZETI NEVELÉSI PROGRAM PEDAGÓGUSOKNAK - ISKOLÁKNAK

• Ez a multimédiás CD egy módszertani segédanyag, mely elsősorban pedagógusoknak, iskoláknak készült.

A környezeti nevelés egy rendkívül komplex feladatkör, de ugyanakkor nagyon reális alapokon nyugszik. Abból indul ki, hogy beleszületünk egy világba, s ha harmóniában akarunk élni, akkor ismernünk kell azt minden vonatkozásában, térben és időben egyaránt. A program három részből áll. Az első tartalmazza az elméleti összegzését a témának. A nevelési célokat, feladatokat, stratégiát, az iskolán, tanítási órán belüli, s kívüli eszközöket. A második rész tartalmazza egy hetes erdei iskola programját, teljes részletességgel, meghatározva a napi célokat, feladatokat, helyszíneket, eszközöket, stb. A harmadik rész a “terepgyakorlatok” címet kapta, az albumlapokon 50 percnyi filmen keresztül bemutatásra kerül, hogyan lehet felfedeztetni a gyerekekkel a természetet.

„Arra törekedtem, hogy a témák sokoldalúan legyenek bemutatva, s mindenütt a lehető legtöbb összefüggésében vizsgálva. A felfedeztetés, a valós környezetben történő megtapasztalás rendkívül fontos, pláne egy olyan korban, amikor a technikai civilizáció egyre inkább eltávolítja a gyerekeket a valóságos környezetünktől, amikor egyre kevesebb idő marad túrákra, kirándulásokra, múzeumlátogatásokra, vagy éppen ásványok gyűjtésére.“ (szerző)

bio008