Új jelszó kérése

Könyv, film, zenemű
Irodaszer
2018.10.16 12:49

Már kaphatók az új Bee-bot pályák!

2018.03.13 11:13

Iskolai tabló, amin videó is van!

A Zichy Szín-Műhellyel való együttműködésben jelentettük meg Arany János életét és munkásságát bemutató tablót, mely a modern AR technológia segítségével valóban életre kelti a költő műveit.

Kiállítóként és workshoppal is részt veszünk a november 6-7-8-án
megrendezett XX. Országos Közoktatási Szakértői Konferencián

Hogyan szabályozzuk a képernyő előtt töltött időt – és kapjunk egy boldogabb gyermeket

2018.06.05 09:00

Kedvezményes vásárlás és nyereményjáték az Ünnepi Könyvhéten!

Vásároljon az Ünnepi Könyvhéten pavilonunkban, és vegyen részt nyereményjátékunkon, vagy rendeljen kedvezményesen webáruházainkban!

Részletekért kattintson a Tovább gombra!

Interaktív tábla vásárlása esetén a megfelelő projektor kiválasztása rendekívül fontos. Sokan ezt nem is gondolják, azt hiszik bármilyen projektor megfelel a célnak, pedig ez nem igaz. Az alábbiakban a projektor kiválasztásának szempontjait vesszük sorra.

2018.03.29 12:11
Digitális taneszközök - fizikai kísérletek a XXI. században.

Kedden tartott webináriumot az érdeklődő kollégáknak Härtlein Károly, a BME mesteroktatója a Digitális témahét keretein belül a XXI. századi fizikai kísérletekről. Az előadáson belül szó esett a PASCO eszközökről is.

Megtudhattuk, ki vagy mi a felelős a fizikaoktatás változásaiért, milyen kihívások elé állítja a megváltozott világ a pedagógusokat.

A ppt itt érhető el (kattintson a képre):

Megváltozott világ

2018.02.08 10:07

Tervezzen saját Bee-bot pályát!

Újabb lehetőségeket kínálunk a Bee-bot, Blue-bot robotok használóinak. Egyre bővülő pályaparkunkon túl, mostantól mindenki megtervezheti saját pályáját, mely tökéletesen illeszkedik a kívánt témához, vagy a csoport speciális igényeihez.

2017.11.28 14:07

Kiterjesztett valóság az iskolában?

A Stiefel új generációs Fixi tanulói munkalapjain jelent meg az oktatásban Magyarországon először a kiterjesztett valóság, angolul augmented reality (AR). A munkalapok egyik oldalát az ingyenesen letölthető ARRA applikációval beolvasva sok különböző tartalom válik elérhetővé: videók, játékok, gyakorlófeladatok.

Ezt a technológiát most az iskolai oktatásban is használhatóvá tesszük! Ismerjék meg új AR taneszközeinket, melyek a kor elvárásainak megfelelő, látványos szemléltetőeszközök. Nincs többé a gyerekek számára túl száraz tantárgy vagy unalmas tanóra, mivel ezek az új digitális alkalmazások a mobileszközeiken keresztül szólítják meg őket.

2016.05.30 12:54

Vigyázz, hogy ülsz!

Miért fontos az iskolákban a jó székek használata?

Fajos-dereku-ember-Entelo-iskolai-szek

Az egészséges felnőttlét alapja a helyes tartás.  A helytelen tartásból fakadóan nemcsak meggörbülünk, hanem nagyon sok betegséggel kell megküzdenünk.

Magyarország felnőtt lakosságának közel 80%-a szenved derékfájdalomtól, a középkorúak jó része leginkább emiatt kerül betegállományba.

Azok az emberek, akiknek feszesek a hátizmaik, porckorong károsodásuk, csontritkulásuk, fejfájásuk, isiászuk vagy egyéb gerincpanaszuk van, sokat szenvednek a fájdalomtól.

Ne csak olvassa - nézze és hallgassa is a Himnuszt és a Szózatot!

Himnusz-Fixi-tanuloi-munkalapKiterjesztett valóság az iskolában - a Stiefel Eurocart új Fixi tanulói munkalapjai és a hozzájuk kapcsolódó oktatótablók sokkal többet nyújtanak, mint az, amit a papírra nyomtatva láthat.

Töltse le alkalmazásunkat, és a kotta megszólal! Egy forradalmian új technológia, a kiterjesztett valóság segítségével (angol nevén augmented reality) csak rá kell irányítania mobiltelefonja vagy táblagépe kameráját a Fixi tanulói munkalapon vagy a Stiefel oktatótablón lévő kottára, és máris elindul a Himnusz vagy a Szózat videója.

Hogyan kell a QR-kódot leolvasni?

QR-kód leolvasó

A QR-kód segítségével honlapcímeket, közösségi portálok linkjeit, szövegeket, telefonszámokat, videókat, e-mail címeket vagy akár események információit is gyorsan megtekinthetjük. Egy QR-kód-olvasó programmal másodpercek alatt leolvashatjuk és menthetjük az adott információt. Ez a kódolvasó már sok telefonba előre telepítve van, de számtalan jobbnál jobb változatot le is tudunk tölteni ingyenesen. Lássuk, hogyan kell használni.