"3D az iskolában" pályázat

Könyv, film, zenemű
Iskolai bútor és tábla

3D az iskolában

A Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete, illetve a STIEFEL Magyarország Kft. pályázatot hirdet „3D az iskolában” címmel.

Mi a pályázat célja?

Olyan 3D-s nyomtatóval előállítható taneszközök, szemléltető eszközök tervezése és elkészítése, melyek alkalmazása segíti a tanulók aktivizálását, fejleszti kreativitásukat, problémamegoldó készségüket.

Kik pályázhatnak?

Bármilyen általános vagy középiskola pedagógusa és tanulója, egyénileg vagy csapatban az intézmény képviseletében. Egy intézményből több pályázat is beadható és lehetséges vegyes csapatok (pedagógusok-tanulók) összeállítása is.

Mit tartalmazzon a pályázat?

1. file: A tervezett eszköz(ök) nyomtatását lehetővé tevő STL fájl.
  2. file: A létrehozott 3D modell(ek) FBX formátumban (beágyazott textúrával).
  3. file: A pályázónak saját készítésű kép vagy ábra segítségével be kell bemutatnia a 3D-s nyomtatóval kinyomtatható eszközt és ismertetni kell a potenciális felhasználásmódját, azaz hogy milyen tantervi tematikához kapcsolódva, hogyan hasznosítható a modell. A bemutatás maximális terjedelme 6000 karakter szóközökkel.

Fontos: A szöveges, képes bemutatás kiváltható egy saját készítésű, maximum 3 perces videóval!

Hogyan kell beadni a pályázatot?

A pályázat beadása e-mailen keresztül történik: 3dpalyazat@stiefel.hu

Jelentkezéskor elküldött e-mail szövege tartalmazza az alábbi adatokat:

• Iskola megnevezése, címe
  • Kapcsolattartó neve, e-mail címe
  • Pályamű címe
  • Minden résztvevő neve
  • A pályázat beadásához szükséges állományok csatolva, vagy a megosztott tárhely hivatkozása, ahol az állományok elérhetők.

Díjak:

1. díj 100 000 ft értékű vásárlási utalvány
  2. díj 70 000 ft értékű vásárlási utalvány
  3. díj 30 000 ft értékű vásárlási utalvány

melyek az www.iskolaellato.hu webáruházban válthatók be

A pályázó a pályamű beadásával egyidejűleg kinyilvánítja, hogy a benyújtott terv saját szellemi terméke, nem tartalmaz másoktól meg nem engedett módon felhasznált elemeket. A plagizálás azonnali kizárást von maga után! A pályázó a pályamű beadásával hozzájárul, hogy a Stiefel Magyarország Kft. a pályaművekben szereplő modelleket felhasználja, a hozzájuk kapcsolódó módszertani leírást saját weboldalán (a szerzők megjelölésével) publikálja.

A zsűri jogosult dönteni a díjak kiadásáról, esetlegesen összevonásáról, vagy visszatartásáról.

A beküldési határidő: 2023. január 22.

Az eredményhirdetésre az Oktatás - Informatika - Pedagógia 2023 online konferencia (február 10.) keretén belül kerül sor.

Adatait a Stiefel Magyarország Kft. bizalmasan kezeli, csak a pályázat során történő kapcsolattartásra használja fel, és nem adja át más cégek részére. Adatkezelési számunk: 01927-0001.