Pályázat
Művészeti nevelés taneszközök

DNS kinyerése borjúmájból , Osztály szett

CX1103084
  • A legjelentősebb kísérlet a DNS kiválasztás során!
    A kísérlet kettes csoportokban bonyolítható le. A tanulók juhmájból nyerhetnek ki DNS-t, olyan technológiával és hasonló feltételekkel dolgozva, ahogyan egy DNS- kivonatot is vizsgálnak a laborokban. A tanulói kézikönyvvel bepillantást nyerhetnek a megfelelő növények a sejtstruktúráiba, sejtmembránjaiba és sejtfaljaiba, jól érthető magyarázatokkal. A tanári kézikönyv és a tanulói leírás német nyelven van.
    : Das Kit beeinhaltet genügend Material um 15 Experimente in Schülergruppen à 2-3 Schülern (auch parallel) durchzuführen.
    tartalom: * 100 ml kivonatpuffer (Lysepuffer) * 80 ml DNS-Reagens (kicsapó oldat) * 15 laposaljú műanyagcsövecske 50 ml * 15 kúpalakú műanyagcsövecske 15 ml (Falcons) * 5 tölcsér 15 szűrőpapírral * 15 kis farúd a DNS spiráljához * Tanári kézikönyv másolósablonokkal diákok részére, háttérinformációkkal