Facettaszem-Szemüveg

Facettaszem-Szemüveg
    CX1044186
Akció: 25 880 Ft
Kezdete: 2021.08.13   A készlet erejéig!

Diákjai ámuldoznak . Így látják a világot a rovarok? Egyszerű kísérlet a facettás szemüveggel élménydús lesz az óra. Diákjai mostantól jobban el tudják képzelni, hogy az állatok miként látnak a világban.

Kifutó termék!

A készlet erejéig!

• Hogyan látják a rovarok környezetünket?

A Facettaszem-szemüveg segítségével betekintést nyerhet ezen biológiai folyamatba. Az ízeltlábúak (pl. rovarok) összetett szeme (Facettaszem) számos egyedi szemből áll (ún. Ommatidium), félgömbbe rendezve. A házilégy egy szeme akár 4000 egyedülálló szemet is magába foglalhat. Az eszköz egy jobb és egy bal oldali összetett szem-modellel rendelkezik, egyenként 25 félgömb alakba rendezett lencsékkel (a hangyáéhoz hasonlóan). Minden lencse egy Ommatidiumnak felel meg.

Tartalom: Két DIN A 5 sablon és 1 gyertya, részletes kisérőszöveg háttérinformációkkal.