Magyar nyelvtan feladat gyűjtemény CD-ROM 5-8. osztály

MA_Ny5-8

Magyar nyelvtan feladatgyűjtemény 5-8. évfolyam számára, CD-ROM

Oktató CD-ROM, amely használható iskolai oktatásban interaktív táblán, számítógépteremben, vagy otthoni számítógépes tanuláshoz.

A tanuló a programmal gyakorolhatja az 5-8. évfolyamon tanult teljes magyar nyelvtani anyagot, 72 témakörre osztva. Minden témakörhöz közel 100 szó, kifejezés tartozik, így összesen több mint 7000 szót és kifejezést tartalmaz a program. A témakörök a tankönyvek felosztását követik: (pl., toldalékok, jelek fajtái, köznevek, tulajdonnevek, számnevek, névmások, igenevek fajtái, kiválasztásuk, igemódok, igeidők, határozószók, mondatelemzés, helyesírás, mondatrészek (alany, állítmány, tárgy, határozók, jelzők) kiválasztása, fajtáinak felismerése, összetett szavak, összetett mondatok fajtái, alá-, és mellérendelő mondatok fajtái,… stb.). A kiválasztott témakörökből a program 30 feladatos ciklusokban teszi fel a kérdéseket, és számolja a helyes és helytelen válaszokat. Helytelen válasz esetén lehetőség van az újrapróbálkozásra, vagy kérheti a tanuló a helyes válasz kiírását.

Magyar nyelvtan feladatgyűjtemény 5-8. évfolyam számára, CD-ROM