Pályázat
Művészeti nevelés taneszközök

NanoSchoolBox iskolai doboz

CX1086867

Nanotechnológiát tanítani ás tanulni:

Küldje el diákjait egy útra a Nanokozmoszba!

• Mi már összeállítottuk a csomagunkat: A NanoSchoolBox iskoladoboz.

A benne lévő kísérletek és bemutatótárgyak segítségével a 10. osztálytól felfelé a fiatalok számára a jelenkor technológiája látványosan elevenedik meg. Óriási különbségek apró részecskékkel.

A nanoforradalom megváltoztatja mindennapjainkat:  Az üveg áramot vezet, a visszapillantótükör nem párásodik esőben, a fürdőcsempe tiszta marad, a textil vízhatlan lesz.

Hogy lehetséges mindez?

A nanotudományban az ember az anyag azon mérettartamonyával foglalkozik, amelyben az anyagok a tulajdonságaikat a részecskék méretének függvényében változtatják. Mivel ez szabályszerű módon történik, a megfigyelt jelenségek műszakilag használhatóak.

A nano a görög törpe szóból származik. Minél jobban értjük ezt a törpe világot, annál lélegzetállítóbb esélyek nyílnak meg az orvostudományban, elektronikában vagy a környezetvédelemben.

És nem utolsó sorban: a nanotechnológia dinamikus növekedési motorja számos területnek, amik ezáltal új képzési és munkahelyteremtési lehetőségek előtt állnak.

A nanotechnológia megtapasztalásához a NanoSchoolBox iskolai doboz 5 bemutatótárgyat és 14 kísérlet tartozékait tartalmazza, emellett egy CDROM-ot kísérőanyaggal és biztonsági adatlapokkal, valamint egy 68 oldalas prospektust kísérletleírásokkal és alap háttérinformációkkal.

A kísérleteket fizika-, kémia- és biológiaórán is bemutathatják a tanárok, vagy akár a diákok maguk is elvégezhetik.

Kísérletek:

• -Kísérletek lótuszeffektushoz
    • Hidrofób felületek kövön és fán
    • Hidrofób felületek textilen
    • Hidrofil felületek üvegen
    • Karcálló réteg felvitele fára
    • Égésálló nanorétegek
    • Az indiumoxid által az üveg vezetőképes lesz
    • Fotokatalízis titánoxiddal
    • Ferrofluid mágneses térben
    • Sűrűségváltozás ferrofluidban
    • Tyndall-effektus általi kolloidkimutatás