Bresser Messier AR-127L/1200 (EXOS-2/EQ5) teleszkóp
  1. Teleszkópok
  1. Természettudományok
  2. Környezet- és természetismereti taneszközök
  3. Meteorológia, csillagászat
  4. Teleszkópok
Item number:
LH-64643
Akromatikus refraktor. Objektívlencse átmérője: 127 mm. Fókusztávolság: 1200 mm
Bresser Messier AR-127L/1200 (EXOS-2/EQ5) – egy komoly refraktor kezdő csillagászoknak. 26 mm-es szemlencsével, 46-szoros nagyítással és 52°-os látómezővel rendelkezik. Az EXOS-2/EQ5 ekvatoriális állvány segítségével kényelmesebben követheti az objektumokat megfigyelés közben. A 127 mm-es akromatikus objektívlencse elegendő fényt gyűjt össze, hogy láthassa a Hold hegyeit és krátereit, megfigyelhesse a Jupiter övét, a Szaturnusz felhősávjait, és alaposan megnézhesse a Mars felszínét, a csillag gömbhalmazokat, a planetáris ködöket és egyéb mélyég-objektumokat. A készletben található egy diagonális tükör, amely kényelmes pozíciót biztosít a megfigyelések közben.
A készlet a következőket tartalmazza:
26 mm szemlencse (46x/52°)
Diagonális tükör (1,25")
T2 adapter
Adapter 2"-os szemlencséhez
Tubusgyűrűk tartóval, és integrált hátizsákos kameratartó
8x50 keresőtávcső
EXOS-2 ekvatoriális tartó
4,5 kg-os nehezék
Acéltubusos, terepen használható háromlábú állvány
Stellarium számítógépes szoftver
Hold térkép
Forgó csillagtérkép
Használati útmutató és garancia
Műszaki paraméterek:
Optikai kialakítás: akromatikus refraktor
Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm: 127
Fókusztávolság, mm: 1200
Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x: 254
Fókuszarány: f/9,4
Felbontási küszöbérték, ívmásodperc: 0,91
Szemlencsék: 26 mm (46x)