Pályázat
Interaktív
Művészeti nevelés taneszközök

• Szélenergiával működő hidrogén energiacella, oktatócsomag (Science Kit) - készlet 8 db,
  • Pályázati ajánló
    TÁMOP- 3.1.4.C-14 - Innovatív iskolák fejlesztése 2. ütem, TÁMOP 3.1.4
    Évfolyam
    4-8. osztály, 9-12. osztály
    Választott egység
    Készlet (8 db)
    FCJJ-56-B
Választott egység:
Hidrogén előállítása szélenergia segítségével. Az eszköz segítségével több tanórát kitöltő kísérletezésre nyílik lehetőség! Olyan terméket kínálunk, amelyek az egész tanév során szerephez jutnak!
  • A szélenergia-hidrogén energiacella segítségével a diákok létrehozhatják saját, tiszta energiával üzemelő rendszerüket. A szél energiáját alakítjuk turbina segítségével elektromos energiává és ez fog a hidrogén energiacella áramforrásaként szolgálni. A víz elektrolízisével hidrogén keletkezik, amely a reverzibilis PEM (polimer elektrolit membrán, protoncserélő) energiacellában újra elektromos árammá alakul és kis teljesítmény elektromos eszközök (LED, kis teljesítményű elektromotor) működtetésére használható.

Ajánlott: 14 éves kortól

- hidrogén előállítás megújuló energiával

- egyedi tervezésű lapátok

- szélenergia, hidrogén energiacella, elektrolízis

- számos kísérletezési lehetőség – oktatási segédanyagokkal!

Oktatócsomag tartalma:

- szélenergia oktatócsomag (FCJJ-39)

-  LED

-  reverzibilis PEM energiacella

-  vezetékek, csövek

-  oxigén és hidrogén tartály

-  gázt tároló harangok

-  talpazatok

-  3 típusú lapát (9 db, 3x3)

-  összeszerelési útmutató

-  digitális oktatási segédanyagok

Ajánlott kiegészítő: Energia monitoring (FCJJ-24)