Művészeti nevelés taneszközök

Elektromosság laboratórium - paraméterezhető szemléltető példatár

• Licensz
    1 gépes licenc
    NEWTON-EL-A
14 szemléltető, paraméterezhető, 3 dimenziós példával.
  • A Newton Nézegető oktatószoftverrel a fizika szinte valamennyi területét – kinematika, dinamika, munka és energia, rezgőmozgások, termodinamika, optika, elektromosság, csillagászat – megismerhetjük. Az oktatóprogram egy virtuális, három dimenziós világot jelenít meg, amelyben a fizika törvényei alapján mozognak a testek. Ebben a környezetben játékosan tanulhatjuk a fizikát, kísérleteket  tanulmányozhatunk interaktív módon.

A megnyitott kísérletet elindítva a testek mozgásba lendülnek a kényszerek által meghatározott pályák mentén, útjukat folytonosan változó sebesség- és erővektorok kísérik. Mindez filmszerűen pereg le szemeink előtt.

Számos demonstrációt tartalmaz a szoftver. Ha megnyitunk egy példafájt futtatjuk a szimulációt, a program a fizika törvényeit szimulálva mozgatja a térben lévő testeket. Leíró ablakban elolvashatjuk a kísérlet magyarázatát. Egyes példafájlokban feladatot kapunk, aminek a megoldását is megtaláljuk a leíró ablak lapozásakor.