Pályázat

PS1041014
PASCO cikkszám:
PS-2103A

Akár golyó, dinamikai kocsi vagy ember mozgását méri, szüksége van jó, tiszta adatra a mozgásszenzorától. A mi mozgásérzékelőnk hamis céltárgy szűrés technológiát alkalmaz - nincs több tüske vagy egyéb szakadás az adataiban.

A vezetékes PASPORT szenzorok helyett ajánljuk a PASCO folyamatosan bővülő vezeték nélküli szenzor kínálatát, melyek használatához nem szükséges interfész, közvetlenül csatlakoztathatók okostelefonhoz, táblagéphez, számítógéphez.

Jelen szenzor helyettesíthetői:

PASCO Vezeték nélküli Mozgásszenzor

• A tárgyak akár 15 cm közel is lehetnek, hogy több hely legyen az Ön asztalán a kísérleteknek (sok mozgásszenzor 40 cm távolságot igényel, egy laborasztal felét).

Pontosabb adatot produkál - figyelmen kívül hagyja a légáramok által produkált ultranhangjeleket.

Jellemző felhasználás:

• Fedezze fel a kapcsolatot helyzet, sebesség és gyorsulás közt
    • Tanulmányozza a lendület- és energiamegmaradást ütközések során
    • Figyelje meg a rugón rezgő tömeg szinuszos mozgását
    • Mérje a nagy tárgyak, például tanulók mozgását

Tulajdonságok:

• Helyzetet, sebességet és gyorsulást rögzít
    • Hamis célpont szűrési technológia
    • Állítható rövid és hosszú tartományú beállítások
    • PASCO dinamikai kocsikra szerelhető
    • Közvetlenül rúdra rögzíthető a könnyed helybeállításhoz
    • 360°-ban forduló fej

PASPORT vagy ScienceWorkshop?
    A PASPORT szenzorok közvetlenül csatlakoznak minden jelenlegi PASCO csatlakozóhoz.
    A ScienceWorkshop szenzorok közvetlen csatlakoznak az 550 és 850 univerzális csatlakozókhoz és az örökség ScienceWorkshop csatlakozókhoz. Egyéb PASCO csatlakozókhoz adapter segítségével csatlakoztathatók.

Hogyan működik?

A mozgásszenzor elején egy elektrosztatikus transzduktor egy 16 ultrahangos pulzusból álló burstöt bocsát ki körülbelül 49 kHz-cel. Az ultrahangos pulzusok visszaverődnek a céltárgyról és visszatérnek a szenzor elejére. A céltárgyjelző világít, amikor a transzduktor visszhangot észlel.
    A szenzor méri a trigger felfutó éle és a visszhang felfutó éle közt eltelt időt. Ezt az időt és a hangsebességet használja fel, hogy kiszámolja a tárgy távolságát. A sebesség meghatározásához folyamatos helyzetméréseket végez, hogy meghatározhassa a helyváltoztatás sebességét. Hasonlóan állapítja meg az eszköz a gyorsulást folyamatos sebességméréssel.

Műszaki adatok

• Hatótávolság: 0,15-8 m
    • Felbontás: 1,0 mm
    • Maximum mintavételezési sebesség: 50 Hz
    • Transzduktor forgási tartomány: 360°

FONTOS!

Az eszköz használatához PASPORT interfész, az adatgyűjtéshez PASCO SPARKvue vagy PASCO Capstone szoftver szükséges.