Pályázat

PS1041510
PASCO cikkszám:
ME-8574

Ez a súrlódó testek készlet más, mint a többi.  Ez a négy súrlódótálca különböző felületekkel (parafa, nemez, és 2 műanyag) készült, a PASCO kocsikhoz és szenzorokhoz való használatra tervezték. Ezzel a 4 tálcával a diákok olyan koncepciókat fedezhetnek fel, mint a súrlódási tényezők, a statikus súrlódás, a mozgási súrlódás és a csúszó súrlódási egyenletek. A két, azonos műanyag felületű tálca összekapcsolható a felület és a csúszó súrlódási erők közötti kapcsolat feltérképezéséhez.

• Jellemzők

• Egyszerű tárolás: a súrlódótálcák egymásra helyezhetők, mind a húzómagasság beállításához, mind a tároláshoz
    • Sokoldalú: lehetővé teszi a diákok számára, hogy felfedezzék a súrlódás fogalmát
    • Kompatibilis: használható PASCO kiskocsikhoz, tömegekhez és erőszenzorokhoz