Pályázat
Interaktív
Művészeti nevelés taneszközök

PASCO Modellekísérlet Doppler-effektushoz (Doppler-rakéta)

PS1042359
PASCO cikkszám:
WA-9826
  • Mozgó hangforrások frekvenciaeltolódásának bemutatására szolgáló kísérlet Az eszközzel a Doppler-effektus nagyon hatásosan bemutatható az osztálynak
    A kísérlet nem igényel hosszú előkészítést, és megbízhatóan üzemel. Vezesse le ezt a kísérletet, amit diákjai nem fognak egyhamar elfelejteni! 2 kötelet vezetünk át a test közepén. Minden kötélvégen foganytú van. A zsinórok hirtelen széthúzásával a Doppler-rakéta előre gyorsul, ha a lövedék optimálisan halad a kötélpályán. Jelentős frekvenciaeltolódás lép fel, amikor a Dopller-rakéta elhalad a diákok előtt. Könnyen elérhető 10 m/s-os sebesség, ami 20 Hz frekvenciaeltolódásnak felel meg. A strapabíró kialakítás egészéves használatot tesz lehetővé az osztályteremben. A műanyag borítású habmagban egy hangforrás található, ami egy 620 Hz-es szinuszjellegű hangot bocsát ki. A berendezés úgy van kialakítva, hogy a padlóba csapódás esetén is biztosítva van az épsége. A hangforrás 9 V-os elemmel működik, ami normál használat mellett több évre elegendő.
    Tartalom: Doppler-Rakéta, 30 m kötél, 4 markolat fogópárnával , 9V-os zsebtelep. Angol használati utasítással