Művészeti nevelés taneszközök

A nap titkai

fiz010
  • Csillagunk a Nap keletkezését, működését és a földi életre gyakorolt hatásait mutatja be. Amióta ember él a Földön, a Napot mindig érdeklődéssel figyelték. E program áttekinti a napkutatás lenyűgözően érdekes területeit. Választ ad a fogyatkozások kialakulására, a mágneses viharokra és a napszéllel kapcsolatos kérdésekre is. Megismerkedhetünk a sarki fény keletkezésével és gyönyörködhetünk a napfogyatkozásokban.

A multimédia elemeivel teszi élvezetessé a tanulást. Az interaktív feldolgozásmód aktívvá teszi a felhasználót. Oktatási segédanyag egyéni tanulásra, vagy osztálykeretben is felhasználható csillagászat, fizika, kémia vagy földrajz órákon, de ajánlanánk történelem és irodalom órákhoz is.