Szenzoros szoba

Főkategória >Ovibolt >Szenzoros szoba

A szenzoros szoba kialakítása egyre népszerűbb a sérült és ép gyermekeket foglalkoztató intézmények körében egyaránt, a Snoezelen terápia közege. A különleges berendezés kialakításának elsődleges szempontja a biztonság, hiszen sok elektromos eszköz szerepel köztük. A formák, színek elbűvölő világa sokrétűen fejleszti a gyermekek alapképességeit.

A szenzoros szoba, Snoezelen szoba vagy multiszenzoros környezet ép és sérült gyermekek számára egyaránt élményeket tartogat: lehet stimuláló környezet vagy a nyugalom szigete. A megfelelő ingerek biztosítása által feloldhatunk számos kommunikációs akadályt. A gyerekeket ért hatásokra adott természetes válaszok által fejlődik a figyelem és koncentráció. A szenzoros szoba és multiszenzoros környezet különösen ajánlott Alzheimer és Demencia esetén. Ebben a számukra vonzó, védett környezetben feloldódhatnak, megélhetik kreativitásukat, miközben fejlődnek a tanuláshoz nélkülözhetetlen képességeik. Kialakítása sokszor helyhiányba ütközik. Ebben az esetben sem kell lemondani erről a kiváló fejlesztési lehetőségről: a mobil szenzoros szoba bárhol elhelyezhető!