Művészeti nevelés taneszközök

• A robotika és kódolás alapozása kisgyermekkorban padlórobotokkal (Bee-Bot, Blue-Bot, InO-Bot)

A kreativitás és a problémamegoldó gondolkodás a legfontosabb 21. századi kompetenciák közé tartoznak, ezek fejlesztésére kiemelt hangsúlyt kell fektetni a nevelő-oktató tevékenység során.
A kódolás oktatásának különböző formái hozzájárulhatnak ezen kompetenciák fejlesztéséhez már kisgyermekkortól kezdve, ennek egy lehetséges megvalósítását kínálják a tanulók számára fejlesztett padlórobotok és egyéb robotikai eszközök.

A képzés céljai: a pedagógusok ismerjék meg és a gyakorlatban próbálják ki a létező padlórobot és egyéb roboteszközöket, legyenek képesek ezen eszközöket beemelni a tanórai és tanórán kívüli keretben történő kompetenciafejlesztésre.

A kurzus során a résztvevők megismerkedhetnek olyan eszközökkel és módszerekkel, amelyek a nemzetközi kutatások és tapasztalatok alapján kiválóan alkalmasak az algoritmikus- és a problémamegoldó gondolkodás fejlesztésére az adott életkori csoportban. Gyakorlatban próbálhatják ki a Bee-Bot, Blue-Bot (és más) robotokat, a hozzájuk kapcsolódó interaktív tábla szoftver és mobil applikáció működését. Saját óravázlatokat, feladatokat, módszertani ötleteket és projekttervet dolgoznak ki, amelyek a megismert eszközök különböző tanórákon való alkalmazását teszik lehetővé.

2019-ben a megújult Bee-bot!

Új funciók:

• Kontaktust teremt más Bee és Blue-botokkal. Amikor egymás közelébe érnek, köszönnek egymásnak "Helló!"
  • Hangfelvétel készíthető minden hátán lévő gombhoz. Így még hatékonyabb lesz az irányok tanulása.
  • Izgalmas, új kiegészítők!

30 órás pedagógus-továbbképzési program (akkreditáció folyamatban)

A tanfolyam minimum 10, maximum 16 fős létszám esetén indul. Az ár 1 főre vonatkozik!

• Pályázati ajánló
    EFOP-3.2.3-17, VEKOP-7.3.3-17