A Rákóczi-szabadságharc (iskolai falitérkép) duo

160 x 120
    Kivitel
    fóliázott, lécezett

A 300 éves évfordulóra készült el a 160 x 120 cm-es új, kétoldalas iskolai falitérkép, mely a szabadságharcot és Rákóczi államát mutatja be.

•

Kiadónk új térképével jelentőségéhez méltóan kívánja megismertetni a diákokkal a szabadságharc eseményeit és Rákóczi államát. A Magyarországi Konföderációt és az Erdélyi Fejedelemséget bemutató részletes térkép színezése és jelölései rendkívül sok információt hordoznak. A két melléktérkép, melyek a Magyar Királyság népei és a Rákóczi birtokok területi megoszlását mutatják be, a történelmi eseményeket előidéző okok szemléletes magyarázatára adnak lehetőséget.

A térkép hátoldalán két térkép mutatja a szabadságharc hadműveleteit, melyeken a teljes eseménysor nyomon követhető. Az időszalagon nyomon követhetők a szabadságharc előzményei,  különböző szakaszainak eseményei és következményei.

Térképünk olyan átfogó képet nyújt történelmünknek erről a jelentős szakaszáról, melynek közvetítése eddig csak többféle különböző segédeszköz használatával volt lehetséges.

Kétoldali matt fóliabevonattal és keményfa lécezéssel szállítjuk - szinte örökéletű darab.

Általános és középiskolába is ajánljuk. Válassza mellé a tanulói kézitérképet kiegészítőként, atlasz helyett!