Az Osztrák-Magyar Monarchia DUO - Magyarország a dualizmus korában

160 x 120
    Kivitel
    fóliázott, lécezett

Kétoldalas iskolai falitérkép, 160x120 cm méretben. Az Osztrák-Magyar Monarchia legrészletesebb ábrázolása iskolai térképen.

• Nagyméretű, részletes térkép, amelyet eredeti források alapján, a Kogutowitz-féle Monarchia-térkép névírásával készítettünk. Nemcsak a történelem, de az irodalom oktatásához is kitűnően használható.

A fő oldalon a Monarchia részletes közigazgatási térképén megtalálhatóak a magyarországi vármegyék illetve az osztrák tartományok. Mellettük látványos grafikák ábrázolják a Monarchiában élő magyar népcsoportokat.

A hátoldalon gazdasági és kultúrális térképek szemléltetik az Osztrák-Magyar Monarchia berendezkedését.

A térkép mindkét oldalon nyomtatott. Erős, speciális falitérkép-papírra nyomtattuk, ezért önmagában is tartós. A kétoldali, nagy szakítószilárdságú fóliabevonattal és minőségi fa lécezéssel pedig (szinte) örök életű térkép! A fóliabevonat vízbázisú filctollal írható és lemosható. Újraoldható ragasztóval térképjeleket, képeket ragaszthat a térképre, amelyeket a mágneses képekhez hasonlóan át is helyezhet.

Az iskolai oktatásban igen hasznos kiegészítője a nagyméretű tanulói asztali térkép (könyöklő), kemény fóliabevonattal.