Digitális osztáylterem

fisch_frta
    Státusz
    ÚJ
A fischertechnik Robotics TXT 4.0 alapkészlet tökéletes kezdet a profi programozáshoz! A képfeldolgozós kamerán kívül a kiterjedt készlet egy ultrahangos érzékelőt, két kódoló motort, egy nyomtávérzékelőt, egy fototranzisztort, két gombot és két LED-et tartalmaz. A modellek a ROBO Pro Coding grafikus programozó szoftverrel és a ROBOTICS TXT 4.0 vezérlővel programozhatók és vezérelhetők. A kezdők visszavághatnak a kész mintaprogramokhoz, a haladó felhasználók és a profik pedig közvetlenül a Blockly programozási környezetben vagy Pythonban kezdhetik el a munkát. 12 izgalmas modell található benne, a gyalogos közlekedési lámpáktól a sorompóig, a vonalkód-leolvasón át a kódoló motorokkal, kamerákkal, pálya- és távolságérzékelőkkel ellátott mobil vezetőrobotokig.
  • Az oktatási készlet tartalmazza:
    1x kamera
    1x ultrahangos érzékelő
    1x nyom érzékelő
    2x gomb
    1x fototranzisztor
    2x LED
    2x kódoló motor
    1x TXT 4.0 vezérlő
    1x akkumulátor csomag

A fischertechnik oktatási termékei kiterjedt, szabadon hozzáférhető oktatási anyagokat tartalmaznak. Ezeket tanárképző főiskolákkal, tanárokkal és didaktikusokkal együtt fejlesztették ki, és ideális esetben az osztálytermi szükségleteket szolgálják. A téma bevezetője mellett óravázlatok, feladatlapokkal és tananyag hivatkozással állnak rendelkezésre.

- A témabevezető olyan tartalmat ad, amely optimálisan felhasználható az óra-előkészítéshez és az órába integrálható. Definíciót, történelmet, alapismereteket és még sok mást tanítanak.

- A tananyag áttekintést nyújt a tanulási célokról, a feladatokhoz szükséges időről és az egyes németországi szövetségi államok tantervi referenciáiról.

- Különféle, a tananyaghoz kapcsolódó témákhoz illeszkedő feladatok szerepelnek, amelyeken belül különféle kísérletekkel foglalkoznak.

- A feladatok építési feladatra, tematikus feladatra és kísérleti feladatra oszlanak. Így haladsz az építéstől a műszaki tartalom tanulásáig, a megszerzett tudás alkalmazásáig.

Tanítási fókusz:

- Analóg és digitális érzékelők