Pályázat

választható
    Kivitel
    fóliázott, falécezett

A tabló alapvető tájékoztatás nyújt a fogamzás megelőzésének különböző módszereiről (óvszer, pesszárium, spermicid készítmények, méhen belüli eszközök, hormonális készítmények), azok működési elvéről és tulajdonságairól.
  • A legújabb felmérések szerint a fiatalok serdülése és nemi élete is 3-5 évvel elõbb kezdõdik, mint 20-25 évvel ezelõtt. Ma már a lányok is átlagosan 15-16 éves korban veszítik el a szüzességüket, és ezért sokan a nem kívánt terhességek ellen nem tudnak hatékonyan védekezni. Nagyrészt az igen korán kezdõdõ szexuális élet hatására Magyarországon különösen magas a nem kívánt terhességek aránya: száz élvszületésre az elmúlt években közel 60, míg tavaly több mint 55 terhesség-megszakítás jutott. A Stiefel egészségnevelés-tablósorozata segítheti a fiatalokat és a tanárokat is abban, hogy ezekre a problémákra megoldást találjanak.