Helyesírás gyakorló CD-ROM 1-4. osztály

MA_HGY1-4

Helyesírás gyakorló 1-4. osztályosoknak, CD-ROM

Oktató CD-ROM, amely használható iskolai oktatásban interaktív táblán, számítógépteremben, vagy otthoni számítógépes tanuláshoz.

A tanuló a programmal külön - külön vagy együttesen gyakorolhatja az 1., 2., 3., 4. osztály tankönyvi helyesírási szójegyzékét tollbamondás-szerűen is, mivel a program a szavakat, kifejezéseket kimondja. Az alsós szókészlet mellett közel 400 j, ly-os szót is lehet gyakorolni. Az 1. osztály szójegyzéke 70 szó, a 2. osztály szójegyzéke 300 szó, a 3. osztály szójegyzéke 470 szó, a 4. osztály szójegyzéke 600 szó. Az 1-4. osztály szójegyzéke összesen 1440 szó, a j, ly-os szavakból 387 szót tartalmaz a program.

A kiválasztott szókészletekből 30 szavas ciklusokban teszi fel a kérdéseket a program, és számolja a helyes és helytelen válaszokat. Helytelen válasz esetén lehetőség van az újrapróbálkozásra, vagy kérheti a tanuló a helyes válasz kiírását. A programmal feladatlapok is nyomtathatók, amelyeken 30-as csoportokban kérdezi a program a szavakat (néhány betűt kihagyva), és a tanulónak kell a lapra ráírnia a szót helyesen. A helyes megoldásokat is ki lehet nyomtatni az ellenőrzés céljából.

Helyesírás gyakorló 1-4. osztályosoknak, CD-ROM