Iskola ünneplőben

MK-2711

Ismertető:

Hiánypótló kiadványunk pedagógusoknak, rendezvényszervezőknek kíván segítséget nyújtani az iskolai ünnepekre, emléknapokra való felkészülésben. A kötetet nyitó Módszertani ötlettárban a szerző több évtizedes tapasztalatai alapján bevezeti az olvasókat a különféle ünnepi műsorok módszertanába, az ünneplés különböző, megújított munkaformáiba, a szervezés mikéntjébe, majd tematikusan, az egyes ünnepek köré csoportosítva mutatja be az eltérő munkaformák (színjátékok, történelmi akadályversenyek, időutazások, vetélkedők, témanapok) megvalósítását forgatókönyveken, projektismertetéseken, feladatlapmintákon keresztül. A magyar-történelem szakos tanár szerző színjátszó-rendező és drámapedagógus képzettsége okán gyakran kapta feladatul iskolájában az ünnepi műsorok készítését. A könyvben bemutatott, kipróbált forgatókönyvekkel gyakorlatias tanácsokat kíván adni kollégáinak, hogy az ünnepek, iskolai rendezvények évről évre élvezetesek lehessenek az iskola tanulói és tanárai számára egyaránt.

•