Digitális osztáylterem

LITE A víz és a fotoszintézis

• LITE A víz és a fotoszintézis
    SJ_BD-LITE2

Oktató szoftver, a tananyag a víz Földünkön megtett útját, változásait és funkcióit mutatja be, valamint a bolygónk „tüdejének” nevezett növények, erdők fotoszintézisének folyamatát.

Termékleírás:

A tananyag a víz Földünkön megtett útját, változásait és funkcióit mutatja be, valamint a bolygónk „tüdejének” nevezett növények, erdők fotoszintézisének folyamatát. Számos látványos, érzékletes grafika, animáció segíti a tanulókat ennek a fontos tananyagnak a megértésében, a mellékelt interaktív feladatok pedig az elsajátított tudás hatékony ellenőrzésére adnak lehetőséget. A Víz és fotoszintézis így fontos és látványos része lehet a biológia és földrajz óráknak, valamint hasznos megoldást nyújt osztályfőnöki órákra is, a környezetvédelem témakörét kiegészítve.

Témakörök: •

- H2O - A víz tulajdonságai •

- A víz megjelenési formái (halmazállapot-változásai) - szilárd, folyékony, légnemű •

- A víz körforgása - Miért esik az eső

- • Fotoszintézis - Életünk alapja •

- Feladatok

CD-korongos verzió. Korosztály: 10-16 év.