Levenhuk Nelson 8x30 Kétszemes távcső + AJÁNDÉK FS10 Úszó pánt

LH72108
Akció: 63 730 Ft
Kezdete: 2022.05.23   Vége: 2022.06.10

Ha kiváló minőségű Levenhuk Nelson Kétszemes távcsövet vásárol, AJÁNDÉKBA kap egy kompakt és hasznos, kétszemes távcsövekhez és kamerákhoz használható Levenhuk FS10 úszó pántot (2 880 Ft értékű).

Levenhuk Nelson 8x30 Kétszemes távcső
Tengeri Kétszemes távcsövek vízálló, a vízen úszó házzal Nagyítás: 8x. Objektívlencse átmérője: 30 mm.

A Levenhuk Nelson 8x30 tengeri Kétszemes távcső a víziutak és a horgászat szerelmeseinek megbízható optikaieszköze. A modell burkolata vízálló, optikai elemeikiváló tulajdonságokkal rendelkeznek. A Kétszemes távcső8x-os nagyításra képes, így a távolban lévő objektumokrészletei jól megfigyelhetők. 1000 méteres távolságesetében a látómező 139 méter; ilyen szélességgelkényelmesen lehet tanulmányozni az égboltot - nagyterületet figyelhet meg egyetlen pillantással.

Kétszemes távcső Porro-prizmával. Az optikai elemekkiváló minőségű BaK-4 típusú üvegből készültek, amelyekminimalizálják a torzítást. Az optikai elemek teljesen éstöbb rétegben bevonatoltak, így éles, élénk ésrészletgazdag képeket hoznak létre.

A dombornyomott műanyag ház tartós, kényelmesen lehetmegfogni. A nitrogéntöltet megakadályozza a lencsékbepárásodását hirtelen hőmérséklet-változás esetén.Szemüvegben is végezhet megfigyeléseket - a tekerhetőszemkagylók segítségével beállíthatja a látómezőt. Apupillatávolság állítható. A Levenhuk Nelson 8x30 tengeriKétszemes távcsövek vízálló, a vízen úszó házzalrendelkeznek; azaz, ha véletlenül beleesnek a vízbe nemsüllyednek el, és a lencsék és a prizma nem sérül meg.Rendeljen Levenhuk FS10 úszó pántot ezekhez a Kétszemestávcsövekhez, hogy azokat soha ne veszíthesse el!

A tengeri Kétszemes távcsövek további beépítetteszközökkel - iránytűvel és távolságmérővel vannakfelszerelve. A távolságmérő skálája a szemlencsébentalálható; akár megfigyelés alatt is végezhet méréseket.Gyenge megvilágítás esetében hasznos lehet az iránytűbeépített diódalámpa. Az iránytű azt jelzi, hogy azobjektum milyen irányban helyezkedik el. Az osztás értéke1°. Észak = 360°, Dél = 180°, Kelet = 90° és Nyugat =270°.

A távolságmérő használatához tudnia kell vagy azobjektum méretét (magasságát), vagy azt, hogy az milyenmesszire helyezkedik el. Az ismeretlen paraméterspeciális képlet segítségével számolható ki atávolságmérő adataiból.

A készlet a következőket tartalmazza:
Kétszemes távcső
Szemlencse és objektívlencse-védősapkák
Nyakpánt
Törlőkendő
Táska
2 db LR44 elem (a csomag része)
Használati útmutató és élettartam garancia

Műszaki paraméterek
Nagyítás foka, x: 8
Típus: Porro-prizma
Szemlencsék: 2 elem 1 csoportban
Objektívek: 4 elem 3 csoportban
Optikai anyagok: BaK-4 üveg
Optikai bevonat: teljes többrétegű bevonat
Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm: 30
Kilépő pupilla átmérője, mm: 3,75
Szemtávolság, mm: 18
Szürkületi érték: 15,49
Relatív fényesség: 14
Felbontási küszöbérték, ívmásodperc: 6,5
Látómező, °: 8
Látómező, m/1000 m: 139
Közelfókusz, m: 3
Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria: ±5
Pupillatávolság (PD), mm: 56–76
Fókuszálás: mindegyik szemlencsét egyedileg
Szemkagylók: összecsukható
Méret: klasszikus
Váz anyaga: műanyag
Váz töltőanyaga: nitrogén
Vízálló: igen(IPX7 osztály)
Üzemi hőmérséklet-tartomány, ° C: −20… +55
Állvánnyal is használható: igen
Használat: tengeri kalandok, vadászat és horgászat, terep/katonai használat
Tartomány-bemérő: igen
Tápellátás: 2 db LR44 elem (a csomag része)
Tartózsák/táska a csomag tartozéka: igen
Rendeltetés: Általános használatra tervezett termék. A terméket 3 évnél idősebb gyermekek már használhatják.
Nedvességálló: igen