Digitális osztáylterem

Olvasás 1. osztály, oktató, gyakorló CD-ROM

MA_Olv1

Olvasás oktató, gyakorló 1. osztályosoknak, CD-ROM

Oktató CD-ROM, amely használható iskolai oktatásban interaktív táblán, számítógépteremben, vagy otthoni számítógépes tanuláshoz.

A programnak kerettörténete van: A helyesen megválaszolt feladatokért pontok járnak, bizonyos számú pontokért pedig kulcsok. A kulcsokkal a mókus ki tudja nyitni a tisztáson levő ládákat, amelyek közül az egyikben meg kell találnia az elrejtett aranydiót. Az aranydió helye alkalmanként változik.

A program az 1. osztályos olvasás-tanulás tematikáját dolgozza fel változatos feladatok formájában. A program menüjében a tananyaghoz kapcsolódó, az órai munkához hasonló feladattípusok közül lehet választani. Lehet az összeállított feladatsorok közül választani a tanult betűk szerint, de szabadon is választhatunk a menüben szereplő valamennyi feladattípus közül. A feladattípus kiválasztásakor be lehet jelölni, hogy azt mely betűkkel akarja gyakorolni. Több feladatban ki lehet választani, hogy a szó vagy mondat szótagolva vagy egybeírva jelenjen meg, attól függően, hogy a gyermek szótagolva tanul, vagy szóképes olvasással. A szavakat, mondatokat, meséket felolvastathatjuk a programmal is. A feladatokért kapott pontszámokat a program tárolja. A program kb. 350 képet, 650 különálló szót, 150 mondatot, 20 rövid szöveget és 10 mesét tartalmaz.

Összesen 20 feladattípusból lehet választani:

Betűk gyakorlásához 7 feladattípus,

Szavak, szótagok gyakorlásához 7 feladattípus,

Mondatok gyakorlásához 3 feladattípus,

Szövegek (időre) olvasásához 3 feladattípus.

A menüt kiegészíti még egy memória játék betűkkel, vagy szavakkal és képekkel, és egy akasztófajáték mondatokkal.

Olvasás oktató, gyakorló 1. osztályosoknak, CD-ROM

Összesen 20 feladattípusból lehet választani:

Betűk gyakorlásához 7 feladattípus,

Szavak, szótagok gyakorlásához 7 feladattípus,

Mondatok gyakorlásához 3 feladattípus,

Szövegek (időre) olvasásához 3 feladattípus.