Digitális osztáylterem

PS1184008
PASCO cikkszám:
PS-3516

Az ISE (Ion Selective Electrode) a Vezeték nélküli pH-mérő szenzorhoz csatlakozva lehetővé teszi a tanulók számára, hogy megállapítsák az Ammónium-ion (NH4+) jelenlétét és koncentrációját vizes oldatban.

• Jellemzők:

• Az Ammónium ISE egy szabványos PVC membránt használ.
    • Ahogyan az valamennyi hasonló technológiát használó ISE műszerre igaz, az élettartam véges. Emiatt kínálunk pót szenzormodulokat (PVC mátrix szenzor típus) is, melyek révén a modulok bizonyos időközönként cserélhetők, ahelyett, hogy az egész elektródát ki kellene cserélni.
    • A PASCO Ion szelektív elektródái ipari minőségű műszerek, melyek megfelelően használva kiváló eredményeket adnak.
    • Az ISE műszerek használata gyakorlatot ad gyúlékony, maró és korrozív vegyianyagokkal való kísérletezésben, illetve olyan szakmai tapasztalatot ad át, melyet csak számos hígítás és kalibrálás adhat meg használójának. Éppen emiatt ezek a műszerek nem ajánlottak általános és középiskolás diákok számára!
    • Az Ammónium ISE pótalkatrész a következő termékhez: Vezeték nélküli pH-mérő szenzor (PS-3204)

Felhasználási javaslat:

• Vizsgálja meg az Ammónia és Ammónium-ion közti egyensúlyt és a hőmérséklet hatását.
    • Mérje meg a trágyák Ammónium-ion koncentrációját.
    • Vizsgálja meg az ivóvizet és a szennyvizet.

A csomag tartalma:

• Szonda
    • Szonda modul

Specifikációk:

• Tartomány: 1 – 18 000 ppm vagy mg/l
    • pH tartomány: 2 – 7 (nincsen hőmérsékleti kompenzáció)
    • Elektróda eltolódása: 55 ± 3 mV/tized
    • Interferencia: pH<2, Li+, Na+, K+, Cs+, Mg3+, Ca2+, Sr2+, Ba2+