PASCO Lebegő korong

PS1041959
PASCO cikkszám:
SE-7335B

A lebegő korong a saját maga által létrehozott légpárnán csúszik minden sima felületen. A gumi lökhárító védelmet nyújt a korongnak a más tárgyakkal való ütközések során.

• Jellemzők:

• Használjon egy Lebegő korongot Newton I. törvényének, ütközések és visszapattanások demonstrálására.
    • Használjon kettő vagy több korongot, ha a megmaradási törvényeket kívánja demonstrálni két dimenzióban.
    • Állítson fel „Bowling-pályát” műanyag palackokat használva bábu gyanánt.

Felhasználási javaslat:

• Inercia tevékenységek: a Lebegő korong súrlódásmentesen mozog, így könnyebbé téve a diákok számára Newton I. törvényének a megértését.
    • Newton II. törvénye: a tanulók különböző erőhatásokat alkalmazhatnak a korongon és rögzíthetik annak gyorsulását egy Mozgásérzékelő szenzor segítségével.
    • 2D-s ütközések: használjon videokamerát video elemző szoftverrel, hogy rögzíteni és analizálni tudja két korong ütközés előtti és utáni mozgását.

A csomag tartalma:

• Lebegő korong
    • „AA” elem (LR6 lúgos cella) (4 db)

Specifikációk:

• Átmérő: 18.5 cm