PASCO Alapvető Optika - Prizmás spektrofotométer készlet

PS1041688
PASCO cikkszám:
OS-8544

A PASCO Prizmás spektrofotométer készlet használata lehetővé teszi a tanulók számára, hogy megvizsgálják egy fekete test spektrumát, grafikusan ábrázolják a fényintenzitás és a hullámhossz közti összefüggést, valamint megváltoztathatják a fekete test hőmérsékletét is, hogy lássák, miként tolódnak el hullámhossz egyes csúcsértékei.

• Jellemzők:

• A Spektrofotométer egy prizmát használ diffrakciós rácsozat helyett, hogy szétszórja a fényt.
    • Ezzel a metódussal láthatóvá válik az infravörös fény anélkül, hogy átfedés jönne létre a második sor látható spektrális vonalaival.
    • Az Infravörös szenzor lineáris módon válaszol a hatókörébe kerülő valamennyi hullámhosszra.
    • Így az aktuális fényintenzitást képes detektálni a fekete test spektrumának esetében, és nincs szükség az intenzitás folyamatos újrakalibrálására.
    • A Prizmás spektrofotométer használatához szükséges:

A csomag tartalma:

• Prizmatartó