Digitális osztáylterem

fisch_me
    Státusz
    ÚJ
A fischertechnik oktatási termékek átfogó, szabadon hozzáférhető tananyagokat tartalmaznak. Ezeket a tanárképző főiskolákkal, tanárokkal és didaktikusokkal együtt fejlesztették ki, és ideálisak az osztálytermi igényeknek. A témabevezetés mellett elérhetőek az óratervek feladatlapokkal és oktatási terv hivatkozásokkal.
  • Hogyan keletkezik a környezetbarát energia? Hogyan működik az üzemanyagcella, és hogyan lehet felhasználni hidrogén előállítására? A megújuló energiaforrások a jövőben a legfontosabb energiaforrásokká válnak. Kilenc modellt és 28 kísérletet használnak a természetes forrásokból, például vízből, szél- és napenergiából származó villamos energia előállításának, tárolásának és felhasználásának bemutatására. A nagy teljesítményű napelemes modellek különböző módon csatlakoztathatók a modellek sokoldalú felhasználása érdekében. A mellékelt arany sapka energiatároló rendszerként szolgál, és tárolt energiát tud kibocsátani. Az üzemanyagcella egyértelműen bemutatja, hogy a víz hogyan oszlik el a két komponensre, hidrogénre és oxigénre. Ez megtanítja a gyerekeket a jövőbeni energiaforrásokra, és segíti őket a fontos készségek elsajátításában. A teljes óraterv segít a tanároknak az osztálytermi STEM megújuló energiák felhasználásában.