Művészeti nevelés taneszközök

iDoctum Elektromosságtan

• iDoctum Elektromosságtan
    SJ_BD-090-FIZ

Oktató szoftver, az elektromosságtan különböző példáinak bemutatása, melyek során a tanulók a tananyagot könnyebben el tudják sajátítani.

Termékleírás:

Hogyan képes egy láthatatlan erő fényt előállítani Miért áll égnek a frissen mosott hajunk, ha műszálas pulóvert húzunk Szemléletes, és a mindennapi életből vett példák alapján hozza közelebb a fizikát a tanulókhoz a tananyag. Számtalan kísérleti lehetőség, szemkápráztató animáció, 3D sztereo képek és animációk, modellek és játékok teszik még érthetőbbé ezt a nehezen elmagyarázható anyagot. A 10. témakör pedig a manapság oly fontos megújuló energiaforrásokat is bemutatja. Témakörök: • Elektromos alapjelenségek, Coulomb - törvény • Elektromos tér • A kondenzátor • Ohm-törvény • Egyenáramú áramforrás • A mágneses mező • A Lorenz-erő. Az elemi töltés meghatározása • Az elektromágneses indukció • Kölcsönös indukció, önindukció • Elektromos energia előállítása CD-korongos verzió. Korosztály: 14-16 év.