iDoctum Kémiai alapismeretek

• iDoctum Kémiai alapismeretek
    SJ_BD-090-KEM

Oktató szoftver, amely a kémiai alapismereteket mutatja be a tanulók számára.

Termékleírás:

Kémiai alapismeretek (Anyagok, tulajdonságok, változások) A tananyag a környezetünkben megtalálható anyagokat, azok érzékszerveinkkel megtapasztalható tulajdonságait, változásait rendszerezi feladatok sorozatait felhasználva. Foglalkozik a vegyi anyagok veszélyeivel, ismerteti és gyakoroltatja a veszélyességi címkék használatát. A levegő és a fosszilis tüzelőanyagok bemutatása során kitér azok környezeti ártalmaira, a légszennyezés okaira, összetevőire. Nagyszámú interaktív gyakorlófeladatot tartalmaz az anyagmennyiséggel kapcsolatos számításokhoz. Témakörök: • Az anyagok csoportosítása • Fizikai és kémiai tulajdonságok • Veszélyes anyagok a környezetünkben • Veszélyességi jelek • Fizikai változások, kémiai átalakulások • Mennyiségek a kémiában. A mól • A kémiai egyenlet és mennyiségi jelentése • A kémiai folyamatok energiaváltozása • Az égés. Az égés szerepe az energiatermelésben • A fosszilis energiahordozók • A levegő CD-korongos verzió. Korosztály: 14-16 év.