iDoctum Kompetencia: Számfogalom

• iDoctum Kompetencia: Számfogalom
    SJ_BD-090-KOMP1

Oktató szoftver, ez a tananyag cselekedtető tapasztalatszerzéssel biztosítja a matematikai képességek, köztük kiemelten a gondolkodási képességek fejlesztését. Segíti a gyerekeket, hogy élet közeli helyzetekben konkrét tapasztalatokat szerezhessenek különböző matematikai fogalmakról.

• Termékleírás:

Ez a tananyag cselekedtető tapasztalatszerzéssel biztosítja a matematikai képességek, köztük kiemelten a gondolkodási képességek fejlesztését. Segíti a gyerekeket, hogy élet közeli helyzetekben konkrét tapasztalatokat szerezhessenek különböző matematikai fogalmakról. A feladatok összeállítása során alapvető szempont volt a gyermek életkori sajátosságainak figyelembe vétele. E segédanyag lehetővé teszi még a tanulás folyamatában a differenciált egyéni fejlesztést is. A játéktárban található játékok folyamatosan biztosíthatják néhány alapvetően fontos képesség (pl. összehasonlítás, megkülönböztetés, következtetés) erősítését.

Témakörök: •

- Megfigyelem, összehasonlítom - a számfogalom alapozása •

- Szétválogatom, rendezgetem - halmazok-logika, sorozatok •

- A számoknak sok neve van - számfogalom építés, a számok összeg- és különbség alakjai •

- Összeadom, kivonom - műveletértelmezések • 10-nél nagyobb számok - számfogalom építés •

- Mit csinál a gép - szabályjátékok •

- Ismerkedjünk meg közelebbről! - számtulajdonságok •

- Így könnyebb! - számolási eljárások • J

- Játéktár - gondolkodási képességeket fejlesztő játékok

- • Megmutatom, hogy mit tudok! - felmérések

CD-korongos verzió Korosztály:6-9 év.