Művészeti nevelés taneszközök

Fizika 8. - animációgyűjtemény

MK-6143-9
Átdolgozott fizika tankönyveink a megújult ábra- és képanyaggal, a törzs- és a kiegészítő tananyag világos szétválasztásával még több segítséget nyújtanak tanulóknak, pedagógusoknak. Elsődleges célunk, hogy felkeltsük a gyermekek érdeklődését a természetb
  • Ez az érdeklődés jelentheti a tanulók későbbi természettudományos műveltségének legfontosabb alapozását. Egyszerű jelenségeken, de lehetőleg minél több példán keresztül mutatjuk meg, hogy a természet jelenségei kísérletileg vizsgálhatók, megérthetők, és az így szerzett ismeretek a mindennapi életben hasznosíthatók. Tudatosítani szeretnénk, hogy a fizikai ismeretek a technikai fejlődésen, a használati tárgyakon, a környezet kialakításán keresztül döntő hatással vannak az ember életmódjára, életminőségére. Az ismeretek átadásához nagy segítséget jelentenek a gondolkodásra és problémamegoldásra serkentő ellenőrző feladatok és kérdések is.

A 8. osztályosok számára összeállított animáció gyűjtemény segítséget kíván nyújtani az ismeretek feldolgozásához azáltal, hogy bemutatja a vizsgált jelenségeket, mintegy „lelassítva”, esetenként különböző beállításokat lehetővé téve, többször megismételhető módon. Az animációk természetesen nem pótolják a jelenségek közvetlen vizsgálatát, de az elvégzett kísérleteket kiegészítik, a magyarázatukat megkönnyítik. A megismert jelenségekhez kapcsolódó gyakorlatok, majd a témakör végén az összefoglalások segítik a gyakorlást, az ismeretek elmélyítését.