Digitális osztáylterem

Digitális történelmi atlasz I. (őskor-XVIII. század) CD 3 gépes licenc

SLD007

• Használja ki a digitális technika vívmányait!

Történelmi tér-kép-tár I. és II.digitális CD felpezsdíti a hagyományos történelemórák menetét, élvezetesebbé, színesebbé téve az oktatást. Kifejezetten ajánljuk interaktív táblákhoz vagy projektoros kivetítéshez, de a térképek számítógép monitoron is jól láthatóak. A CD használata nagyon egyszerű, könnyen elsajátítható. A Stiefel kiadó új digitális történelmi atlaszának első része az 5-6. osztályosoknak (10-12 éveseknek) készült, de minden iskolatípusban használható az őskortól a XVIII. századig terjedő időszak egyetemes és magyar történelmi eseményeinek a tanításához.A CD-n Időszalaggal ábrázoltuk a legfontosabb események időpontjait és időtartamát.

• Több mint 50 kiváló minőségű tematikus térkép, az őskortól a XVIII.századig, egyetlen oktató CD-n!

• A térképek interaktív táblához is remekül használhatók.

• Kivételesen jó minőségüknek köszönhetően a térképek minőségromlás nélkül nagyíthatóak, így egy-egy nagyobb területet vagy földrészt ábrázoló térképen akár egy ország vagy hadjárat, kereskedelmi útvonal is kitűnő minőségben megmutatható.

• A nagyított térképeken négy irányban történő mozgatásra nyílik lehetőség, így a különböző térképrészletek közötti váltás könnyen követi a magyarázat ritmusát.

• A könnyen kezelhető tartalomjegyzék, nagyítás és mozgatás folyamatos előadást tesz lehetővé, technikai szünetek nélkül.

• Az egyetemes történelem alakulását bemutató térképek mellett a Magyarország történelmét bemutató térképek lehetőséget teremtenek hazánk történelmének részletes bemutatására.

• A történelmi eseményeket, hadjáratokat, csatákat és határváltozásokat bemutató térképeket tematikus térképek is kiegészítik, melyek egy-egy speciális témakör alapos megismertetésére is lehetőséget teremtenek.

• A tematikus térképek lehetőségeket biztosítanak összehasonlításra, történelmi folyamatok bemutatására, akár más szaktantárgyak esetében is. Így összevethető például Magyarország bányászata a XIV. században és hazánk jelenlegi ipara.