Ifjú felfedezők atlasza 2. (Tájékozódás)

• Licensz
    1 gépes licenc
    SLD103

A második rész témája a tájékozódás.
  • Ifjú felfedezők atlasza CD,ez az interaktív atlasz minden gyermekhez szól, aki kíváncsi a körülöttünk lévő világra.

Ezt az egyszerűen kezelhető, különösebb számítástechnikai ismeretet nem igénylő CD-sorozatot azért fejlesztettük ki, hogy lehetővé tegyük minden pedagógus számára tantárgyának magas szintű és a korszerű technikai lehetőségeket kihasználó szemléltetését. Egyaránt használható interaktív táblával, projektorral vagy iskolai számítógépes hálózaton (segédprogrammal).

A második rész témája a tájékozódás. Kicsit mesél, kicsit szórakoztat. Közben sok fontos dologra megtanít, aminek hasznát vehetik az iskolai tanulásban is. Akik még csak ismerkednek a betűkkel, a rajzok és képek segítségével élhetik át Kukkancs és kiskutyája, Szippancs élményeit. A nagyobbakat a történet, a térképek és a magyarázat vezeti. Az olvasó a távoli ismeretlenben csöppen a két barát utazásába, majd körbejárja velük a Földet.

• Az Ifjú felfedezők atlasza oktató CD sorozat sajátossága, hogy nem egy témára összpontosít, hanem a felfedező korban lévő gyermek szerteágazó érdeklődését kívánja kielégíteni, természetesen a korosztálynak megfelelő ismeretanyaggal és stílusban.

• A különböző témák közti utazáson a diákokkal egyidős kisfiú és kutyája vezeti végig a kis felfedezőket, ezzel is erősítve kötődésüket az ismeretanyaghoz.

• A rendkívül szép grafikai megoldások, könnyen olvasható betűtípus, szemléletes magyarázatok mind segítik az érdeklődés fenntartását, az ismeretek befogadását.

• A könyv formátum és a virtuális lapuzás segít az önálló olvasási kedv felébresztésében.

• A sorozat mindhárom darabja önállóan is használható, nem szervesen egymásra épülő ismeretanyagot tartalmaz, ugyanakkor a teljes sorozat olyan komplex tudást és rálátást biztosít, mely a szaktantárgyak felé történő továbblépéshez elengedhetetlen.

• A sorozat második darabja, a tájékozódást segíti világunkban az irányok bemutatásával, a valós világ papírra történő leképezésének magyarázatával és a térképismeret alapjaival..

• A feladatok sikerélményt biztosítanak, játékossá teszik a tanulást. A feladatlapok az ismeretanyagot tartalmazó oldalak átalakított változatai, ezzel is megkönnyítve az asszociációt és a felidézést.

• Az iskolára készülő és iskolát kezdő gyermekek számára készült oktató CD olyan kellemes tanulási élménnyel ajándékozza meg a diákokat, mely egész életükre meghatározó lehet!

• Az oktató CD-hez könyv is tartozik, melynek lapozgatása a gyerekek nagy öröme lehet!