Magyarország földrajza - oktató CD

• Licensz
    1 gépes licenc
    SLD401

A Magyarország földrajza CD digitális tananyag segítséget nyújt hazánk megismerésében. Az interaktív táblán is használható, sok lehetőséget kínáló szoftver elsősorban a tanári munkához kínál hasznos eszközöket.

Kivételesen jó minőségüknek köszönhetően a térképek minőségromlás nélkül nagyíthatóak.

• A  Magyarország földrajza CD digitális tananyag segítséget nyújt hazánk megismerésében.

Ezt az egyszerűen kezelhető, különösebb számítástechnikai ismeretet nem igénylő CD-sorozatot azért fejlesztettük ki, hogy lehetővé tegyük minden pedagógus számára tantárgyának magas szintű és a korszerű technikai lehetőségeket kihasználó szemléltetését. Egyaránt használható interaktív táblával, projektorral vagy iskolai számítógépes hálózaton (segédprogrammal).

A Magyarország földrajza című CD-n megtalálható a Kárpát medence domborzata, vízrajza, úthálózata éppúgy, ahogy Magyarország nagy tájai (tájbeosztás, domborzat, vízrajz, éghajlat, földszerkezet, talajtípusok, mezőgazdaság), Magyarország ipara (megyék, régiók, településszerkezet, iparágak, infrastruktúra), műholdfelvételek, Budapest és agglomerációja (zónák és kerületek, határok, úthálózat, települések). Nyomtatható kontúrtérképek (nagytájak, tájegységek, megyék, régiók, hegyvonulatok, vízrajz, települések) is segítik a tanári munkát.

MEGJELENT A 2.0 VERZIÓ! Új, áttekinthetőbb kezelőfelület, jobb- és balkezeseknek beállítható. Frissített, javított térképek, több új tematikával.

• Az oktató CD több mint 120 kiváló minőségű térképpel áll a földrajzoktatás szolgálatában.

• A Magyarország földrajzát bemutató oktató CD hat pontból álló főmenüje a két fejezetbe sorolt természetföldrajzi és társadalom-földrajzi térképek mellett, lehetőséget biztosít akár a tágabb kitekintésre, a Kárpát-medence földrajzának megismerésével, akár a fővárosra történő szűkítésre is. Választható még kontúrtérképek nyomtatása vagy műholdfelvételek megtekintése.

• A térképek interaktív táblához is remekül használhatók.

• Kivételesen jó minőségüknek köszönhetően a térképek minőségromlás nélkül nagyíthatóak, így a teljes országot ábrázoló tematikus térképeken lehetőség nyílik egy-egy tájegység vagy régió jellemzőinek bemutatására is.

• Széles választék, bő kínálat ellenére teljes áttekinthetőség és könnyű kezelhetőség!

• A különböző ismeretanyagot tartalmazó rétegekhez külön-külön jelmagyarázat is tartozhatnak, melyek az egyszerű kezelhetőség érdekében a réteg kiválasztása és felrakása után egy jelmagyarázat gomb kijelölésével jeleníthetőek meg egy felugró ablakban.

• A nagyított térképeken négy irányban történő mozgatásra van lehetőség nyilak segítségével, így a különböző térképrészletek közötti váltás könnyen követi a magyarázat ritmusát.

• A könnyen kezelhető tartalomjegyzék, nagyítás és mozgatás folyamatos előadást tesz lehetővé, technikai szünetek nélkül.