PASCO Alapvető Optika rendszer

PS1041662
PASCO cikkszám:
OS-8515C

A PASCO Alapvető Optika rendszer egyszerűen használható, megfizethető és kifejezetten asztali geometriai és sugár optikához készült.

• Jellemzők:

• A nagy, 50 mm átmérőjű optikai elemek olyan védőtokozást kaptak, amely közvetlenül csatlakoztatható az alumínium padhoz, amelyen könnyen csúsztathatók és elmozdíthatók.
    • A beépített mérőskála segítségével a kép- és objektum távolságok könnyen, gyorsan és pontosan mérhetők, mind tükör, mind lencse esetén.
    • A sokoldalú fényforrás, mint egy asztali sugár doboz a reflexió, fénytörés, szín összeadódás és a Snellius-Descartes-törvény tanulmányozására.
    • Minden komponens (kivéve a pad) megfelelően tárolható egy védő habszivacsos dobozban.
    • A készlet könnyen fejleszthető színkeverés, diffrakció, polarizáció, spektrofotometria, stb. irányba.

További jellemzők:

• 1.2 m-es Optikai pad: a lencsetartók, tükrök, fényforrások és ernyők könnyen csatlakoztathatók a masszív alumínium optikai padhoz. A mérőskála segítségével a távolságok könnyen mérhetők.
    • Fényforrás: a céltárgyra a skála segítségével fókuszálhatjuk a képet lencséken keresztül, vagy konkáv tükröt használhatunk. Pontforrásként működik: 1, 3, 5 párhuzamos sugár; vörös-zöld-kék sugarak.
    • Lencsék: 4 db 50 mm átmérőjű lencse; fókusztávolságok: +100, +200, +250, -150 - védőtokozásban.
    • Konkáv/Konvex tükrök: 50 mm átmérőjű, műanyag tükrök, reflektív felülettel mindkét oldalán. Félernyőt tartalmaz, amire a kép fókuszálódik.
    • Állítható lencsetartó: használja a saját lencséit (19 - 75 mm átmérőig) vagy helyezzen be a készletbe találhatókat.
    • Sugároptika készlet: konkáv/konvex lencsék, konkáv/konvex/sík tükrök, akril romboid prizma fény terjedési és törési kísérletekhez, üreges lencsék a lencsekészítési egyenlet tanításához. A tartó tálca víztartályként funkcionál az üreges lencséhez.
    • Fénysugárasztal: az elforgatható asztal segítségével könnyen tanulmányozható a Snellius-Descartes-törvény, vagy a visszaverődés törvénye. Tartalmaz egy D-alakú akril lencsét is.
    • Ernyő: a fehér, műanyag ernyő megfelelően illeszkedik az optikai padhoz - az elhelyezkedése könnyen leolvasható a pad skálájáról.
    • Használati útmutató: az angol nyelvű útmutatóban található 17 azonnal elvégezhető kísérlet tanári kiegészítésekkel és mintaadatokkal.
    • Tárolódoboz: minden eszköz megfelelően tárolható a dobozban.

Elvégezhető kísérletek:

• Szín összeadás
    • Prizmák
    • Reflexió
    • Snellius-Descartes-törvény
    • Teljes visszaverődés
    • Konvex és konkáv lencsék
    • Üreges lencsék
    • Lencsekészítés egyenlete
    • Látszólagos mélység
    • Elfordíthatóság
    • Diszperzió