PASCO Légpárnás hajó

PS1041606
PASCO cikkszám:
ME-9838

A PASCO Légpárnás hajója klasszikus dizájnt követ. A műanyag (nejlon) szoknya egy 1.2 méteres fából készült platformra van rögzítve. A tanulók könnyedén meglovagolhatják a légpárnás hajót, hogy egy izgalmas kísérlet keretein belül, első kézből ismerkedhessenek a súrlódásmentes mozgás kinematikájával.

• Jellemzők:

• Műanyag (nejlon) szoknya: egy fából készült platform köré van kifeszítve és egy acélhuzal tartja szorosan.
    • Egyedi gumiütköző: biztonságosan feszül a faplatform kerülete köré.
    • Szellőzőnyílások: lehetővé teszi a levegő távozását, ezzel magas nyomást hozva létre, mely megemeli a tanulót.
    • Duplán megerősített műanyag: megelőzi a túlterheltség nyomán bekövetkező hibákat.

Működési elv:

• A műanyag szoknya a fából készült platform köré van kifeszítve, és egy acélhuzal tartja szorosan. A szoknya középső része a faplatform aljához van rögzítve. A gumiütköző a faplatform kerülete körül helyezkedik el. Az ütköző egyrészt védi a szoknyát a fizikai sérülésektől, másrészt pedig puha párnát képez a légpárnás hajó szélei mentén. Egy nagy volumenű levegőforrás átkényszeríti a levegőt a platformon keresztül a nejlon szoknyába. Mikor valaki ráül a platformra, ez a levegőforrás felfújja a nejlon szoknyát. A szoknya mentén található apró szellőzőnyílások lehetővé teszik, hogy a felesleges levegő kiszökjön, ezzel egyidejűleg biztosítva a használója felemeléséhez szükséges nyomást. Egy beépített vízszintező segít a tanulóknak a légpárnás hajó közepére összpontosítani a tömegüket.
    • Kapható opcionálisan Vezeték nélküli levegőforrás is. Ugyanakkor a legtöbb légfúvó berendezés is képes megfelelő légáramlást biztosítani a Légpárnás hajó optimális működéséhez.
    • A Vezeték nélküli levegőforrás 8-10 perces használati időt bír ki egy elemmel. Az elem töltési ideje 4 óra. Huzamosabb használatra érdemes vezetékes légfúvó berendezéseket alkalmazni. A PASCO Légpárnás hajó 136 kg-os terhelést bír el, és teljesen összeszerelve szállítjuk.

A csomag tartalma:

• Fából készült platform