Művészeti nevelés taneszközök

1 424 970 Ft
PASCO cikkszám:
AP-8210A

A Millikan olajcsepp kísérlet az egyik legnépszerűbb kísérlet az egyetemi fizikában több okból is:
a kísérlet elmélete egyenes és könnyen érthető
egy alapvető atomi állandót mér egy olyan módszerrel, amely a feltalálójának, Robert Millikannek Nobel-díjat hozott
az elektromos mezőben az egy vagy több elektron hatása az olajcseppeken sokkoló demonstrációja az elektromosság kvantált természetének.

• A tiszta cseppláthatóság és az alacsony cseppdrift szükséges ahhoz, hogy Millikan klasszikus kísérlete sikeres legyen. A PASCO eszköze egy előre megépített optikai rendszert és speciális kondenzátort használ, hogy ezeket a feltételeket megteremtse.
    Az olajcseppkísérlet pontossága attól függ, hogy a tanuló mennyire képes pontosan mérni a következő változókat: fegyverzetfeszültség, fegyverzetelválás, a cseppemelkedés-és esés távolsága és ideje, hőmérséklet, olajsűrűség stb. A kialakítás és a gyártás során különösen ügyeltünk arra, hogy a tanuló legnagyobb erőfeszítéseit minél pontosabb mérési eredményekkel jutalmazzuk. Jellemzően egy óvatos tanuló 3% vagy nagyobb pontossággal kaphat eredményekhez az elfogadott értékhez képest.
    Minimális elektromosmező-torzulás - egy 0,5 mm átmérőjű cseppbemeneti lyuk a felső kapacitásfegyverzeten elhanyagolható változást okoz az elektromos térben.
    Ionizációs forrás - a tórium-232 alfaforrás aktiválható a kamra oldalán található kapcsolóval. Ez a forrás változtatja a töltést az olajcseppen.
    Csepplyukburkoló - Megakadályozza a további cseppecskék a kamrába lépését a kísérlet megkezdése után.
    Csiszolt felületek - A fegyverzet távtartóinak csiszolt felszíne minimalizálja a fényelnyelést (és a hőelnyelést) a kamra falán keresztül.
    Elektromos csatlakozás - Elektromos csatlakozás a felső fegyverzetre.
    Könnyű tisztítás - A kondenzálórendszer könnyen szétszerelhető a tisztításhoz és a megfigyeléshez.

Jellemzők
    Termisztorcsatlakozók - Csatlkoztasson egy ellenállásmérőt, hogy megfigyelje a kamrában lévő hőmérsékletet. A kamra alsó fegyverzetébe egy termisztor van beágyazva.
    Három kamraszint-pozíció: Ionicázió BE, Ionizáció KI és Spray (lehetővé teszi a levegő kiszorítását a cseppek behelyezésekor)
    Cseppfigyelő kamra - Az egyedi kialakítás mnimalizálja a csepp párolgási hője és a külső légáramlások okazta cseppelmozdulást.
    Megfigyelő mikroszkóp: 30x, egyenes állású képet adó fénymikroszkóp fókuszáló gyűrűvel.
    Hajszálkereszt fókusz: Külön hajszálrács és precíziós maratás biztosít éles, könnyen megfigyelhető rácsvonalakat 0,5 mm nagyobb és 0,1 mm kisebb osztásközökkel.
    Fegyverzetfeszültség-csatlakozók: Csatlakoztasson egy tápegységet, hogy a kamrán belül a fegyverzeteket feltöltse.
    Fegyverzettöltési kapcsoló: Lehetővé teszi, hogy a kezelő bármelyik polaritásúra vagy földre hozza a fegyverzeteket. A kapcsolódoboz elkülönül, hogy csökkentsék a rezgést.
    Fényes 5 wattos halogénlámpa: Konvex lencsékkel és hővisszaverő tükörrel, a cseppmegvilágító rendszer maximális fényt és minimális hőt szolgáltat a csepptérfogatnak.
    Buborékszintező: Biztosítja, hogy az eszköz szintben legyen.
    Rúdbilincsek és csavarok: a PASCO nagy rúdállványára szerelhető. Segítségével az eszköz szemmagasságba emelhető.
    Termisztorellenállás-táblázat: Az ellenállásértékek Celsius-fokba való gyors átváltásához.
    Fókuszáló tű: A kamrába téve a fókuszáló tű olyan elrendezést tesz lehetővé, hogy a lámpa fénye a kamra közepét világítsa meg, és a nagyító kamra közepére fókuszáljon.

Tartozékok:

• Millikan olajcsepp eszköz kapcsolóval
    • Nem illanó ásványi olaj és atomizáló
    • AC adapter, 100-240 VAC-től 12 VDC, 1,0 A

Műszaki adatok: