PASCO 850 Mechanikai rendszerek készlet

2 012 300 Ft
PASCO cikkszám:
UI-5820

PASCO szenzorokkal és fizika eszközökkel együtt használva a diákok mélyen és hatékonyan megtanulhatják a mechanika legfontosabb fogalmait. A PASCO 850 Mechanikai rendszerek készlet tartalmazza a legfontosabb eszközöket, amelyek  mechanikai kísérletekhez szükségesek.

A PASCO 850 Mechanikai rendszerek Laboratóriumi útmutató része a PASCO 850 Mechanikai rendszerek készletnek, amely tartalmazza a PASCO 850 Univerzális Interfészt és a szükséges PASCO szenzorokat mind a 10 kísérlethez.

A PASCO Capstone szoftver (nem tartozék) tovább gazdagí6hatja a mérést interaktív kijelzőkkel és elemzési lehetőségekkel.

• Az Útmutató kísérletei:

1. Gyorsulás lejtőn: Fedezze fel, hogyan függ a test gyorsulása lejtőn a lejtő szögétől. Mérje meg a gravitációs gyorsulást.
    2. Newton II. törvénye: Bizonyítsa Newton II. tötvényét különböző erőhatások és tömegek esetén.
    3. Kinetikus súrlódás 1. : Mérje meg a súrlódás kinetikai együtthatóját.
    4. Kinetikus súrlódás 2. : Vizsgálja meg, hogyanfügg a kinetikus súrlódási együttható a tárgy sebességétől, gyorsulásától, felületétől és tömegétől.
    5. Impulzus és lendület: Mérje meg a kocsi ütőerejét, és hasonlítsa össze az impulzust a lendület változásával.
    6. Lendületmegmaradás robbanásokban: Ellenőrizze, hogy a lendületmegmaradás teljesül-e, amikor két kisautó ütközik.
    7. Lendületmegmaradás rugalmatlan ütközés esetén: Ellenőrizze, hogy a lendületmegmaradás teljesül-e a rugalmatlan ütközések esetén, és hogy a kinetikus energia megmarad-e.
    8. A lendület megőrzése a rugalmas ütközésekben: Ellenőrizze, hogy a lendületmegmaradás teljesül-e a rugalmas ütközések esetén
    9. Energiamegmaradás: Mutassa be, hogyan alakul át a rugópotenciál mozgási energiává.
    10. Egyszerű harmonikus mozgás: Mérje meg egy rugó és tömeg rendszer periódusidejét és hasonlítsa össze az elméleti értékkel. Bizonyítsa a hatást különböző tömegek és rugóállandók esetén.