Digitális osztáylterem

PS1042253
PASCO cikkszám:
SF-8607

Egy árammal átjárt vezeték mágneses térben egy ellene ható erőnek van kitéve, mely merőleges mind a vezetékre, mint a mágneses tér irányára. Az Alap árammérő berendezéssel a diákok kvantitatív módon vizsgálhatják az árammal átjárt vezeték és a mágneses tér összefüggéseit. A vezeték hossza, az áramerősség és a mágneses tér változtatható, és ezek függvényében mérhető meg az eredőerő.

• Jellemzők:

• Adja hozzá az Árammérő kiegészítő készletet, és a diákok meg tudják határozni, hogy a vezeték és a mágneses tér közti szög miként befolyásolja az erőhatást. Ezzel a kiegészítéssel valamennyi változó vizsgálhatóvá válik.
    • Egy vagy akár hat mágnes is a vasrúdra erősíthető, amely maga egy mérlegen helyezkedik el. Egy vezetőt fel kell függeszteni a mágnesek közé. A mágnesek és a vasrúd súlya mérhető. A mérés után a vezetőn áramot kell vezetni (0 - 5 A). A mérlegről leolvasható eltérés segítségével mérhetővé válik a vezető és a mágneses tér közötti erő.
    • Hat különböző hosszúságú vezető található a csomagban, melyek egyszerűen változtathatók, miközben megtartjuk a kísérlet megismételhetőségéhez szükséges pozíciót a mágneses térben. A mágneses térerősség arányos a használt mágnesek számával.
    • Mérhető vele az erő az áramerősség, a mágneses tér és a szög függvényében
    • Egy gramm mérleg használatával mérhető az erő.

Felhasználási javaslat:

• Erő vs. Áramerősség
    • Erő vs. Vezeték hossza
    • Erő vs. Mágneses tér
    • Erő vs. Szög (ehhez szükséges az Árammérő kiegészítő készlet)

A csomag tartalma:

• Mágneseket tartó vasrúd
    • Mozgatható mágnes (6 db)
    • Vezető (hossz: 1, 2, 3, 4, 6, 8 cm) (6 db)
    • Rögzítő (a vezetők pozícionálásához)