PASCO Anyagcsere kamra

PS1046041
PASCO cikkszám:
ME-6936

A PASCO Anyagcsere kamra egy 250 ml-es palack, melyen 2 lyuk található speciálisan a PASCO Gázmérő szenzoraihoz tervezve, lehetővé téve az oxigén és szén-dioxid koncentráció egyidejű mérését.

• A sejtlégzés tanulmányozásának legnépszerűbb metódusa a biológiai laboratóriumokban a csírázó magok által termelt szén-dioxid vizsgálata CO2 szenzort használva. A sejtlégzés tanulmányozása átfogóbbá válik, mikor a tanulók egyidejűleg tudnak CO2 és O2 adatokat gyűjteni.

Jellemzők:

• Csírázó babokat kell helyezni az Anyagcsere kamrába szobahőmérsékleten. A tanulók a PASCO szenzorait használva a kamrában található oxigénre és szén-dioxidra vonatkozó adatokat gyűjthetnek, és megvizsgálhatják azok időbeni változását.
    • A tanulóknak száraz, nem csírázó magokkal is érdemes a kísérletet kipróbálni összehasonlítás gyanánt. Továbbá változtathatják a magok hőmérsékletét (melegítik vagy hűtik), hogy az anyagcsere változásait megállapíthassák a hőmérséklet függvényében.

Specifikációk:

• Kamra térfogata: 250 ml