PASCO Emberi kar modell

PS1077081
PASCO cikkszám:
PS-2611

A PASCO Emberi kar modell egy valódi emberi kar izmát és mozgását szimulálja.

• Jellemzők:

• A kar mozgásának aktiválásához a tanulók egy Erőmérő szenzorral húzzák meg a kábelt.
    • A helyváltoztatásokat a vállon és a könyökön mérjük, a két beépített potenciométerrel, amelyek a mellékelt PASCO Szögmérő szenzorhoz csatlakoznak.
    • Ebből az információból meghatározható az objektum emelésekor alkalmazott nyomaték.
    • A diákok is értékelhetik a kar által elvégzett munkát egy labdát dobva és a labda mozgási energiáját kiszámolva.
    • A kar többféle mozdulatot is végezhet, például egy tárgy vagy labda húzását és felemelését, körkörözését.
    • Különböző kar izmok aktiválódnak attól függően, hogy mely tárcsákat választották ki.
    • Statikus erő méréseket is lehet végezni, hogy lássuk, hogyan változik az izmok feszültsége különbözõ karhelyeken.
    • Az eszköz használatához PASPORT interfész, az adatgyűjtéshez PASCO SPARKvue vagy PASCO Capstone szoftver szükséges.

Felhasználási javaslat:

• Az Emberi Erő Munka Modellje.
    • A tricepsz/bicepsz izomtevékenység társítása a kar mozgásához.
    • Súlyok emeléséből származó nyomaték mérése.
    • Labda dobásának vizsgálata.

A csomag tartalma: