PASCO Fotoszintézis tartály

PS1041066
PASCO cikkszám:
PS-2521B

A PASCO Fotoszintézis tartálya speciálisan abból a célból lett kifejlesztve, hogy minél teljesebb módon lehessen mérni vele az oxigéntermelést a fotoszintézis folyamata során.

• Jellemzők:

• Melyik biológiai laboratóriumot érezhetnénk teljesnek egy fotoszintézist vizsgáló kísérleti berendezés nélkül? A tipikus fotoszintézis-kísérletek következtetések levonására késztetik a tanulókat, miközben azt vizsgálják, hogy miként változik meg a fotoszintézis rátája kloroplasztisz és festékanyag hozzáadásakor. Továbbá segítik a tanulókat a fotoszintézis koncepciójának teljesebb körű megértésében, azáltal, hogy megmérhetik az oxigéntermelést.
    • A Fotoszintézis tartály két koncentrikusan elhelyezkedő plexiüveg kamrából áll. Ez az egyedi dizájn lehetővé teszi a tanulók számára, hogy anélkül kontrollálják a kísérleti környezetet, hogy bármiféle módon megzavarnák azt.
    • Ráadásul a gumidugó elzárja a belső környezetet, ezáltal a mintában lévő oxigén nem keveredik el a kinti levegővel.
    • Két furat helyezkedik el a gumidugó felszínén, melyekben a szenzorok találhatók. Ez a megoldás lehetővé teszi a szenzorok egyszerű behelyezését és eltávolítását.

Felhasználási javaslat:

• Közvetlenül méri az O2-termelést.
    • Kontrollálja a kísérleti környezetet.
    • Segítségével megfigyelhető a fotoszintézis/légzés arány.

Kiegészítő termékei: