Digitális osztáylterem

TD-8856
PASCO cikkszám:
TD-8856

A PASCO Hőtágulás modell segítségével a diákok pontos képet kaphatnak a fémek tágulásáról növekvő hőmérséklet mellett. A modellben található összes fém hőtágulási együtthatója megtalálható a mellékelt leírásban.

• Jellemzők:

• A modell tartalmaz sárgaréz, vörösréz és alumínium csöveket, így a diákok összehasonlíthatják az egyes fémek tágulási tulajdonságát, együtthatóját. A fémek melegítésére használható víz vagy gőz. Javasoljuk a PASCO Gőzfejlesztő használatát (nem tartozék).
    • Mindegyik fém rendelkezik egy beépített termisztorral egy rövid szigetelésbe helyezve, amely nem befolyásolja az eredményt, de könnyebbé teszi a felmelegített csövek kezelését.
    • Beépített digitális hosszmérő: a rudak megnyúlását 0.01 mm pontossággal mérheti.
    • Beépített termisztor: egy termisztor közvetlenül csatlakozik a csövekhez, így a hőmérséklet közvetlenül meghatározható egy ellenállásmérő vagy a PASCO Vezeték nélküli Hőmérő szenzor segítségével.
    • Melegítse gőz vagy víz felhasználásával.
    • Három különböző fémcső: mindhárom cső könnyen csatlakoztatható a szilárd talapzathoz, akár egyszerre is a könnyebb tárolás érdekében.

Felhasználási javaslat:

• A termisztorok 3.5 mm-es jack kivezetése csatlakoztatható egy PASCO Hőmérsékletérzékelő, 4-szeres szenzor segítségével interfészen keresztül a PASCO SPARKvue vagy PASCO Capstone adatgyűjtő szoftverekhez elemzésre.
    • A termisztorok 3.5 mm-es jack kivezetése csatlakoztatható az alapzathoz amelyből banándugón keresztül egy Multiméter segítségével mérhető a termisztorok ellnállása.

A csomag tartalma:

• Talapzat beépített hosszmérővel és csatlakozókkal a termisztorok és a banándugók számára
    • Tágulási csövek beépített termisztorral