PASCO Jégolvasztó blokkok

PS1041953
PASCO cikkszám:
SE-7317

A Jégolvasztó blokkok hasonlóan néznek ki, azonban eltérő anyagokból készültek. Az egyik blokkot megérintve hideg, míg a másikat megérintve langyos érzetet kelt. Alapvetően mindkét blokk szobahőmérsékletű, de merőben eltérő a hővezető képességük.

• Jellemzők:

• Miután a tanulók megfogták a blokkokat, csupán fel kell nekik tenni a kérdést: melyik blokkon található jég olvad gyorsabban?
    • Mindkét blokkra egy-egy jégkockát kell helyezni. A kísérletet megfigyelő tanulók meg fognak lepődni, hiszen a jégkocka 2 percen belül elolvad a „hideg” blokkon, miközben a jég olvadása alig észrevehető a langyos érintésű blokkon.
    • A hideg blokk alumíniumból van, és sokkal nagyobb a hővezető képessége, melynek révén a tanuló keze és a jégkocka között vezeti a hőt.
    • A langyos blokk műanyag, ami nem igazán vezeti jól a hőt.

A csomag tartalma:

• Alumínium blokk