PASCO Kísérlet - Mágneses erő a vezetékekben

1 534 800 Ft
PASCO cikkszám:
EX-9933

A mágnesek egy vasvázra vannak ráerősítve és egy mérlegen helyezkednek el (a mérleg pontossága legalább 0.01 g). Az egyik vezető a mágnesek közé van felfüggesztve.

• Jellemzők:

• A mérleg a mágnesek és a vasváz tömegének mérésére szolgál, mielőtt azokon áram haladna át. Mikor az áram aztán áthalad a vezetőn, erőt generál. A mérlegen ez a változás is leolvasható, és átkonvertálható a vezető és a mágneses mező közti mágneses erő meghatározására.
    • A különböző hosszúságú vezetők a mágneses erőhatás hosszának lemérésére szolgálnak.
    • A mágneses mező változtatható a vasvázra rögzített mágnesek számának változtatásával.
    • Az áramforrást a vezetőn átfolyó áram erősségének a megváltoztatására kell használni.
    • Az Áramerősség mérleg kiegészítő valamennyi szükséges komponenst magában foglalja, melyek a mágneses erő hatásszögének teszteléséhez szükségesek.
    • A PASCO Mágneses erő a vezetékekben kísérleti felszerelés lehetővé teszi a tanulók számára, hogy a mágneses erőhatás kulcstényezőit (a vezető hossza, áramerősség, mágneses mező ereje és szöge) tanulmányozzák.
    • A PASCO előnye:
      • A kísérlet lehetővé teszi a diákok számára, hogy tanulmányozzák a mágneses erőt befolyásoló kulcsfontosságú változókat (vezető hossza, áramerőssége, mágneses térerőssége és szöge).

Felhasználási javaslat:

• Vizsgálja meg az erő és az áramerősség, a vezeték erő és hossza, az erő és a mágneses térerősség, valamint az erő és a szög közötti összefüggéseket

A csomag tartalma: