PASCO Megújuló Energia Kezdőcsomag

PS1184020
PASCO cikkszám:
PS-7612

A Megújuló energia készlet segítségével a tanulók megismerhetik az energiaátalakítás fontos elemeit és azokat a tényezőket, amelyek befolyásolják a szélturbinákés a napelemek (fotovoltaikus elemek) működésének hatékonyságát. Összeállítása egyszerű, bármely osztályteremben vagy laborban gyorsan felállítható.

• Jellemzők:

• Ez a csomag tartalmazza a Megújuló Energia készletet és két érzékelőt.
    • A hallgatók megvizsgálhatják az energiaátalakítás kulcsfontosságú fogalmait, valamint a szélturbinák és a napelemek (fotovoltaikus) cellák hatékonyságát befolyásoló tényezőket. A beállítás egyszerű, és elvégezhető az osztályteremben vagy a laborban a gyors eredmények érdekében.
    • A PASCO Vezeték nélküli Feszültség- és Árammérők segítségével a tanulók a következő fogalmakat fedezhetik fel:
      • A napelem teljesítménye a szög, fényintenzitás és hőmérséklet függvényében.
      • Napelem és szélturbina hatásfokának kiszámítása.
      • A lapátok számának, hosszának, emelkedésének és alakjának hatása a szélturbina teljesítményére.
      • Energiaátalakítás, teljesítménygörbék és hatékonyság.
    • Miután megvizsgálták ezeket a fogalmakat, a diákok képesek lesznek olyan nap- vagy szélenergiával működő gépet készíteni, amely adott körülmények között maximalizálja az energiakibocsátást.
    • Ez egy nagyszerű módja annak, hogy a megszerzett tudást egy mérnöki tervezési kihíváshoz hasznosítsák, és behozzák a STEM-et az osztálytermébe.

A csomag tartalma: