Pályázat

PS1041684
PASCO cikkszám:
OS-8539

A PASCO Oktatási célú spektrofotométere az alapvető optikai törvényszerűségek tanításához és kvantitatív mérésekhez használható.

• Ha a Spektrofotométert a PASCO Capstone szoftverrel használjuk, a tanulók felfedezhetik a különböző szögek, hullámhosszok és intenzitások közti kapcsolatokat, illetve grafikusan ábrázolhatják a kisülési csövet elhagyó spektrális vonalakat. A higany, nátrium, hélium, neon, kripton és argon ábrázolható – még a hidrogénben megfigyelhető Balmer-sorozat vonalai detektálhatók.

A tanulók továbbá a különböző filterek áteresztő képességét, kémiai oldatokat és akár még egy levél abszorpciós spektrumát is analizálhatják. Csupán néhány eszköz segítségével oly sok fizikai aspektust lehet megtanítani a diákoknak.

A teljes készlet megvásárlásával számos optikai jelenség egyidejű tanulmányozására nyílik lehetőség.  (Spektrofotométer, Optikai pad, Apertúra, ScienceWorkshop szenzorok). Azonban a PASCO Spektrofotométere kiválóan használható egy már meglévő optikai paddal és szenzorkészlettel is.

Megjegyzés: A Spektrofotométer nyitott dizájnja csak oktatási célokra alkalmas. Ipari és kutatási célokra nem megfelelő.

Különleges jellemzők:

• Párhuzamosító rések: 5 rés 0,1-1,5 mm közti spektrumban
    • Párhuzamosító lencsék: 100 mm gyújtótávolság, 50 mm-es átmérőjű bevont lencsék
    • Diffrakciós rácsozat: Magas minőségű, 600 vonal/mm rácssűrűséggel
    • Fókuszáló lencsék: 100 mm gyújtótávolság, 50 mm-es átmérőjű bevont lencsék

Figyelem!

A PASCO Spektrofotométer használatához szükség van:

Az Oktatási célú spektrofotométer rendszer (OS-8539) részei: