Digitális osztáylterem

PS1046039
PASCO cikkszám:
ME-6816

A PASCO Sűrűség cirkulációs modellt úgy tervezték, hogy segítsen a tanulóknak a meleg közeg felfelé áramlása során történő hőátadással összefüggő komplex sűrűségű keringés modellezésében és megértésében. Pontosabban, a diákok létrehozhatnak egy  függőleges óceáni áramlatok által vezérelt víztesteket eltérő sűrűséggel. Ezt a gyakorlatot kiegészíthetik szenzorokkal.

• Jellemzők:

• A készülék használatához a diákok mindkét oldalát töltsék be különböző sűrűségű vízzel (pl. hideg és meleg). Ezután hozzáadhatnak élelmiszer-színezéket az egyes víztestekhez, hogy megfigyelhetőbbé tegyék a keveredést. Végül nyissák ki a szelepeket és figyeljék meg, ahogyan a konvekció által vezérelt keringés történik.
    • A diákok modellezhetik a természetes rendszerek rétegeit, ahogy a különböző sűrűségű vizek kölcsönhatnak egymással. Például, hogyan viselkedik a folyóból származó édesvíz, amikor sós vízkörbe áramlik?
    • A hideg sósvíz és a meleg édesvíz használata esetén lehetőség van egy "hőmérséklet-inverzióra" is. A víz mozgása sima és folyamatos, így a keverés minimálisra csökken, és a rétegezés még kis sűrűségkülönbségek esetén is előfordul.

Tipikus alkalmazások:

• A modellezze a sűrűség által vezérelt keringést, oldott anyagokban vagy különböző folyadékokban
    • Mutassa be a függőleges óceáni áramlatok hajtóerejét
    • Mérje meg a sűrűségkülönbségen alapuló hőmérséklet-inverziókat